zamknij reklamę

MKS ZABORZE - GÓRNIK ZABRZE 2 : 2 (1 : 2)

MKS ZABORZE - GÓRNIK ZABRZE 2 : 2 (1 : 2)

W meczu na szczycie II Ligi Wojewódzkiej zespoły MKS Zaborze oraz Górnika Zabrze musiały zadowolić się podziałem punktów. Pojedynek nie ułożył się po naszej myśli. Straciliśmy gola w 15 sekund od gwizdka arbitra rozpoczynającego spotkanie. Zmotywowani tym faktem goście nabrali pewności siebie i dominowali na boisku. Po zdobyciu drugiej bramki mogli niedługo potem strzelić kolejną. Na nasze szczęście przebudziliśmy się z letargu zdobywając gola kontaktowego za sprawą Iwana. Zmieniło to oblicze spotkania, inicjatywa była po naszej stronie. Zaowocowało to trafieniem wyrównującym; ładnym strzałem z dystansu popisał się Gołdyn. Dobry okres gry naszego zespołu mógł dać nam nawet prowadzenie. Iwan wymanewrował linię obrony Górnika, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gości, Wówczas kto wie jak potoczyłoby się dalej to spotkanie ? Od pewnego momentu znowu zarysowała się przewaga rywala, który dążył do zdobycia gola na wagę trzech punktów. Zaborze wyraźnie opadło z sił. Nie przeszkodziło to co prawda w stworzeniu sobie jeszcze jednej dogodnej okazji, w której znalazł się Vanisz. Częściej jednak kotłowało się pod naszą bramką. Żadna z drużyn nie przechyliła już szali zwycięstwa na własną korzyść. Ciężko wywalczony punkt nie osłodził nam nastrojów gdyż na wskutek bezpardonowego wejścia pomocnika gości straciliśmy na kilka kolejek lidera drugiej linii Sobana. Nie wiem czy szkoleniowiec Sławomir Socha nie zamieniłby tego punktu na zdrowie Arka ? Szeroka kadra, to na pewno nie jest nasz atut. Podsumowując i zarazem używając wyświechtanego, powszechnie nielubianego sformułowania dotyczącego pojedynków derbowych, w typowym meczu walki padł remis niekrzywdzący żadnej z drużyn. 

Bramki : Iwan (as. Vanisz), Gołdyn b/a

Kadra meczowa : Krawcio, Zawa, Bale, Gołdyn, Jeżyk, Krako, Strzelec, Soban, Kosa, Vanisz, Iwan, Bubas, Radzio, Boro, Skowron, Olaf, Kostek.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości