zamknij reklamę

MKS ZABORZE- LUKAM SKOCZÓW 7 : 5 (4 : 3)

MKS ZABORZE- LUKAM SKOCZÓW 7 : 5 (4 : 3)

W ostatnim meczu sparingowym podczas obozu w Ustroniu nasz zespół zmierzył się z Lukamem Skoczów. Był to bardzo wartościowy test mecz z rywalem, który postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Nie bez znaczenia był fakt, że Lukam na co dzień występuje w drugiej lidze wojewódzkiej w grupie południowej. Tego typu konfrontacja nadawała smaczku temu spotkaniu. Stosunkowo szybko wyszliśmy na prowadzenie, niedługo potem podwyższyliśmy je na  2 : 0, ale seryjnie marnowaliśmy kolejne dogodne okazje i przeciwnicy w pewnym momencie doszli do głosu przejmując inicjatywę w meczu. Skoczowianie doprowadzili do wyrównania i od tego momentu wszystko odbywało się na zasadzie - "cios za cios". Na listę strzelców w pierwszej odsłonie wpisywali się : Krako, Soban, Kosa, Iwan. Zwłaszcza gole Maćka i Kuby zasługują na uznanie. O ile gra ofensywna mogła się podobać o tyle w destrukcji wyglądało to znacznie gorzej. Dotyczy to zarówno naszego zespołu jak i Skoczowian. Szczęśliwie do przerwy prowadzimy 4 : 3. Po zmianie stron oba zespoły rozpoczęły nieco asekurancko. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Lukam doprowadził jednak do wyrównania po akcji z pozoru niegroźnej. Można było odnieść wrażenie, że ten kto zdobędzie gola wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko. Wówczas swój piąty bieg włączył Iwan i najpierw strzałem głową wyprowadził Zaborze na prowadzenie, a potem wykorzystał prostopadłe podanie Radzia i złe krycie swojego rywala podwyższając rezultat na 6 : 4. Nasi chłopcy nabrali więcej pewności siebie i zaczęli zdecydowanie dominować na boisku. Sprawy w swoje ręce wziął Bartek Beruda, który najpierw wysoko podszedł do pressingu, następnie odebrał piłkę po chwili oddając kapitalny strzał z dystansu; futbolówka odbijając się od słupka znalazła drogę do bramki. Skoczowianie zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem wskutek czego odnieśliśmy zwycięstwo 7 : 5. Zważywszy, że obciążenia podczas tego obozu były potworne, ubytki kadrowe dosyć znaczne, należy pochwalić nasz zespół za swój ostatni występ.

Bramki : Iwan x 3, Krako, Soban, Kosa, B. Beruda.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości