PÓŁNOC LEPSZA OD POŁUDNIA...

W sobotnie przedpołudnie przy ul. Wyciska 5a doszło do ciekawej konfrontacji, w której to zmierzyli się dwaj drugoligowcy. Z jednej strony przedstawiciel grupy północnej, z drugiej zaś jej odpowiednik z południa. Dla obu szkoleniowców był to z pewnością ciekawy materiał do analizy. Mniej zafrasowaną minę miał zapewne trener Zaborza gdyż jego podopieczni zdecydowanie zdominowali mecz. Poza krótkim fragmentem z pierwszych minut całkowicie panowali nad boiskowymi wydarzeniami, a pierwszą połowę zagrali koncertowo. Strzały z dystansu, duża liczba prostopadłych piłek, obiegi za plecy bocznych obrońców, spokój w rozegraniu, spora liczba celnych podań, wszystko to mogliśmy obserwować w pierwszej odsłonie. Dlatego też i efekt był piorunujący - 4 : 0 do przerwy ! W drugiej części zabrakło trochę koncentracji. Czasami w wydarzenia boiskowe wkradał się chaos. Mimo to przewaga naszego zespołu nadal nie podlegała dyskusji. Dorzuciliśmy jeszcze dwie bramki i zakończyliśmy to dobre spotkanie wygraną 6 : 0.

Udział wzięli : Zawa, Skowron, Krako, Bale, Gołdyn, Vanisz, Strzelec, Radzio, Soban, Kostek, Iwan, Maślan, Olaf, Michał, Boro, Bonku. Z perspektywy ławki wspierali ich nasi weterani wojenni Bubas i Krawcio.

1 : 0 Soban (prostopadłe podanie Iwana), 2 : 0 Iwan (prostopadłe podanie Vanisza), 3 : 0 Iwan (asysta Sobana i świetna gra bez piłki Strzelca ), 4 : 0 Gołdyn (podanie Sobana), 5 : 0 Iwan (odegranie Radzia), 6 : 0 Iwan (dobitka po pięknym strzale z dystansu B. Berudy)