VI MIEJSCE W NIEMCZECH

VI MIEJSCE W NIEMCZECH

Czwórka naszych zawodników (Arek Sobański, Bartek Beruda, Kuba Koseła, Krzysiek Niebrzydowski) uczestniczy w sobotnio - niedzielnym międzynarodowym turnieju rocznika 2003, rozgrywanym w niemieckiej miejscowości - Jena. Na ten halowy turniej udała się 11 zawodników reprezentująca na co dzień barwy takich klubów jak : Górnik Zabrze, MKS Zaborze i AP Bielik. W ten weekend wszyscy jednak będą grali na chwałę Górnika. Opiekunami zespołu są : Dariusz Koseła i Piotr Gierczak. W zawodach bierze udział 14 drużyn podzielonych na dwie grupy. Zespół Górnika znalazł się w grupie " A" z następującymi zespołami : FC Augsburg, CS Viitorul 2012 Cluj, Rot-Weiß Erfurt, SG Dynamo Dresden, FC Carl Zeiss Jena II, BSC Hertha Berlin. Mecze grupowe rozgrywane są systemem - "każdy z każdym", a w fazie finałowej zespoły będą rywalizować o poszczególne miejsca w zależności od zajętej pozycji w swojej grupie. W przypadku miejsc 1, 2 dochodzą gry półfinałowe. 

SOBOTA - 7. 01. 2017

09.00 FC AUGSBURG - GÓRNIK ZABRZE 3 : 1

13.00 GÓRNIK ZABRZE - HERTHA BERLIN 0 : 6 

14.30 CS VIITORUL CLUJ - GÓRNIK ZABRZE 3 : 5

16.00 GÓRNIK ZABRZE - DYNAMO DREZNO 1 : 0

Z 7 zdobytych goli przez zespół Górnika aż 4 były udziałem chłopaków z Zaborza. Po dwa trafienia zanotowali Kosa i Krzysiek.

NIEDZIELA - 8. 01. 2017

09.45 CARL ZEISS JENA II - GÓRNIK ZABRZE 0 : 4 GÓRNIK WYSUWA SIĘ NA II MIEJSCE !!!

11.00 GÓRNIK ZABRZE - ROT WEIS ERFURT 5 : 3 GÓRNIK NADAL NA II MIEJSCU !!!

Fenomenalna końcówka Górnika nie wystarczyła do zajęcia drugiego miejsca w grupie gdyż Hertha Berlin wygrała swój ostatni mecz i z tym samym dorobkiem punktowym wyprzedza Zabrzan w tabeli dzięki zwycięstwu w bezpośrednim spotkaniu. Górnicy zajmują ostatecznie III miejsce w grupie i czeka ich o godz. 14. 30 pojedynek o V lokatę w całych zawodach.

TABELA KOŃCOWA GRUPA ( A )

1 FC Augsburg               6 - 13 PKT

2 BSC Hertha Berlin       6 - 12 PKT

3 KS Górnik Zabrze      6 - 12 PKT

4 SG Dynamo Dresden   6 - 10 PKT

5 Rot-Weiß Erfurt            6 -  7 PKT

6 CS Viitorul 2012 Cluj    6 -  6 PKT

7 FC Carl Zeiss Jena II    6 - 1 PKT

Augsburg i Hertha w półfinale.

GRUPA ( B )

1 FC Union Berlin               6 - 14 PKT

2 FC Carl Zeiss Jena I        6 - 12 PKT

3 Chemnitzer FC                 6 - 10 PKT

4 SpVgg Greuther Fürth     6 - 10 PKT

5 Eintracht Braunschweig   6 - 9 PKT

6 FC Erzgebirge Aue          6 - 6 PKT

7 Rosa Parks Rennes         6 - 0 PKT

Union Berlin i Carl Zeiss Jena I w półfinale. 

Od godziny 13. 00 półfinały oraz mecze o miejsca.

WYNIKI AKTUALIZOWANE BĘDĄ WRĘCZ Z NIEMIECKĄ PRECYZJĄ.

PÓŁFINAŁY

43 Sun 13:00 FC Augsburg 2:0 KARNE FC Carl Zeiss Jena I
44 Sun 13:15 Hertha BSC 3:2 KARNE 1. FC Union Berlin
O 13 MIEJSCE
45 Sun 13:30 FC Carl Zeiss Jena II 8:1 Rosa Parks Rennes
O 11 MIEJSCE
46 Sun 13:45 CS Viitorul 2012 Cluj 0:5 FC Erzgebirge Aue
O 9 MIEJSCE
47 Sun 14:00 Rot-Weiß Erfurt 2:4 Eintracht Braunschweig
O 7 MIEJSCE
48 Sun 14:15 SG Dynamo Dresden 4:0 SpVgg Greuther Fürth
O 5 MIEJSCE
49 Sun 14:30 KS Gornik Zabrze 0:5 Chemnitzer FC

MECZ O 3 MIEJSCE

FC Carl Zeiss Jena I - FC Union Berlin 3 : 2

FINAŁ

FC Augsburg - Hertha BSC 3 : 0

Niestety sam początek turnieju jak i jego koniec w wykonaniu Zabrzan nie był najlepszy. Jednak nie zamazuje to udanego występu drużyny. VI miejsce w tak doborowym towarzystwie wstydu im nie przynosi. Nas przede wszystkim cieszy dobra postawa i duży wkład w końcowy wynik zawodników Zaborza. W niedzielę swoje konto bramkowe powiększył Krzysiek Niebrzydowski dorzucając 3 bramki do dwóch zdobytych wczoraj. Łącznie zdobył ich 5, a ponadto został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny - gratulacje. Z kolei Soban, filar defensywy w dzisiejszych spotkaniach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Nie umniejsza to zasług Kosy i Bartka Berudy. Ten pierwszy zaliczał trafienia w sobotę, zaś drugi z racji pozycji na boisku rozliczany był z innych zadań niż nękanie bramkarzy rywala. Reasumując : wszyscy zgodnie twierdzą, że było to bardzo ciekawe doświadczenie, które na długo pozostanie w ich pamięci. Na uwagę zasługują dobre relacje jakie nasi chłopcy nawiązali z rówieśnikami z Rumunii. 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

1 FC Augsburg

2 BSC Hertha Berlin

3 FC Carl Zeiss Jena I

4 FC Union Berlin

5 Chemnitzer FC

6 KS Górnik Zabrze

7 SG Dynamo Dresden

8 SpVgg Greuther Fürth

9 Eintracht Braunschweig

10 Rot-Weiß Erfurt

11 FC Erzgebirge Aue

12 CS Viitorul 2012 Cluj

13 FC Carl Zeiss Jena II

14 Rosa Parks Rennes

Najlepszy zawodnik zespołu - Krzysztof Niebrzydowski (MKS Zaborze)

Najskuteczniejszy zawodnik zespołu - Stanisław Krawiec (Górnik Zabrze) - 6 goli.

Komentarze

Dodaj komentarz
  • KSG napisał
    Polak...Rumun dwa bratanki (co widać po zabrzański Buchenwaldzie)

  • młoda napisał
    GRATULACJE DLA CHŁOPAKÓW

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości