WALEC Z ZABORZA PRZEJECHAŁ PRZEZ DĄBROWĘ !

W trzecim swoim meczu II Ligi Wojewódzkiej po raz kolejni okazaliśmy się bezkompromisowi. Tym razem na wyjeździe pokonaliśmy MUKP Dąbrowę Górniczą aż 5 : 2. Spotkanie nie rozpoczęło się dla nas dobrze. Od pierwszych minut zaatakowaliśmy rywala. Tym czasem gospodarze z poziomu niskiego pressingu wyprowadzili kontrę, która dała im prowadzenie. Nadmierna chęć zniwelowania strat potęgowała tylko nieskuteczność. Mimo wielu okazji mieliśmy ogromne problemy za pokonaniem bramkarza rywali. Dopiero po stałym fragmencie udało się to Sobanowi. Z jednej strony radość, z drugiej żal, że tylko raz znaleźliśmy drogę do siatki chociaż niekwestionowanie przeważaliśmy. Po zmianie stron próbowaliśmy szybko wyjść na prowadzenie. Udało się to po ułańskiej szarży Iwana, kiedy Krzychu skutecznie wykończył akcję i wykorzystał niepewną interwencje golkipera z Dąbrowy nieco oślepionego słońcem. Wszystko zaczęło układać się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Niestety po raz kolejny musimy przełknąć gorzką pigułkę. Źle wyprowadzoną piłkę z defensywy w pozornie niegroźnej sytuacji zamieniają na gola gospodarze. Szczęście znowu się do nas uśmiechnęło. gdy po faulu na Krzysiu arbiter dyktuje rzut karny. Faul był z gatunku miękkich, ale przede wszystkim patrząc z perspektywy szkoleniowca MUKP zupełnie bezsensowny. Z jedenastu metrów nie myli się Soban i znowu prowadzimy ! Wcale to nie uspokaja trenera Sochy. Biorąc pod uwagę fakt ile potrzeba akcji gospodarzom, aby zdobyć gola, a ile nam, do końca nie możemy być pewni wygranej. Jednak nasz świetnie dysponowany duet napastników wspólnie dokonał dzieła "zniszczenia". Najpierw dośrodkowanie Krzycha, strzałem głową na gola zamienił Iwan, a potem akcję i podanie Iwana wyśmienicie wykończył Krzychu. Ostatecznie pokonujemy MUKP-Silent 5 : 2 i umacniamy się w tabeli, na fotelu lidera. Wyrazy szacunku dla Gołdyna, którego występ z powodów zdrowotnych do ostatnich minut przed spotkaniem nie był pewny, dla Sobana, który w najtrudniejszych momentach podnosił zespół, dla całej drużyny, która w obliczu licznych kontuzji dała z siebie dzisiaj wszystko. Gratulacje !!!

Bramki / asysty : Soban (Sibik), Krzychu (Iwan), Soban (Krzychu), Iwan (Krzychu), Krzychu (Iwan)

Skład : Zawa - Skowron, Krako, Bale, Gołdyn - Vanisz, Strzelec, Soban, Sibik - Krzychu, Iwan;

rezerwa : Putin, Boro, Bonku, Radzio (niedysponowany), Olaf (niedysponowany), Jeżyk,

Winni jesteśmy jeszcze krótką relację ze spotkania ligi podokręgu z Piastem II Gliwice. To spotkanie również wygraliśmy, choć nie bez pomocy graczy pierwszego składu. Mimo wygranej 6 : 4 mecz był wyrównany i niemal do samego końca wynik był sprawą otwartą. Jak widać na załączonym obrazku aż pięciu zawodników z wyjściowej jedenastki dwa dni później również rozpoczęło spotkanie, tym razem w ramach II ligi wojewódzkiej.

Skład : Putin - Jeżyk, Olaf, Bubas, Bonku - Soban, Sibik, Radzio, Iwan - Krzychu, Bale

rezerwa : Boro, Duszyński, Karol, Romaniuk, Skoniol, Dyrała.

Bramki / asysty : Krzychu (Bale), Iwan (b.a), Iwan (Krzychu), Krzychu (Iwan), Boro (Iwan), Iwan (Bubas).