" OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE "

Czwartkowa konfrontacja pomiędzy MKS Zaborze, a GTV Stadionem Śl. Chorzów jawiła się niczym pojedynek Dawida z Goliatem. Do istotnych osłabień kadrowych jakie miały miejsce przed rozgrywkami doszły kolejne. Do pauzującego od jakiegoś czasu Marcina Zawadzkiego w ostatniej chwili z powodu choroby dołączył Maciek Krakowiak. Zatem szkoleniowiec gospodarzy miał niezły ból głowy przy ustalaniu wyjściowej jedenastki. Wbrew przeciwnościom losu nie tylko udało mu się załatać dziury w składzie, ale również poprowadzić zespół do efektownej wygranej, w dodatku w bardzo dobrym stylu. Bez wątpienia byliśmy świadkami jednego z najlepszych meczów naszego rocznika w dotychczasowych zmaganiach. Między słupkami dwoił się i troił Patryk Żuchowski, wybronił nawet jedenastkę. W defensywie zestawienie Mateuszy z Dawidem spisywało się niemal bez zarzutu. Poza dobrym przesuwaniem nasi defensorzy wielokrotnie wychodzili zwycięsko w pojedynkach jeden na jeden. Duet środkowych pomocników : Dawid Konstanty i Michał Sibik przebiegli dystans zbliżony do tego jaki obowiązuje na wyższych szczeblach piłki seniorskiej. Na skrzydłach jak zwykle dużo wiatru robili Krzysiek Niebrzydowski i Patryk Raniszewski. W ataku zaś mieliśmy mieszankę sprytu i żywiołu. Z jednej strony spustoszenie w szeregach obronnych Stadionu siał Bartek Iwański co rusz bombardując bramkę rywali z drugiej zaś Mati Radek przytomnie wykorzystywał każdą możliwą okazję do zdobycia gola, asysty czy wywalczenia stałego fragmentu gry. Do tego wszystkiego przyłożyli się rezerwowi. Zarówno Irek Jeżewski jak i Arek Beruda z Maćkiem Bonkiem dołożyli swoją cegiełkę do tej efektownej wygranej dając bardzo dobre zmiany. Można byłoby dłużej rozpływać się w zachwytach, ale już w sobotę czeka nas kolejne wyzwanie jakim jest mecz w Częstochowie z tamtejszą Skrą. Przerwa na regeneracje jest krótka, a przeciwnik naszpikowany reprezentantami Kadry Śląska z jeszcze wyższej półki.

MKS ZABORZE ZABRZE - GTV STADION ŚLĄSKI CHORZÓW 5 : 2 (2 : 1)

Bramki : 1 : 0 Radek (as.Niebrzydowski), 2 : 0 Raniszewski (as.Gołda), 2 : 1 (Stadion), 2 : 2 (Stadion), 3 : 2 Iwański (as. Radek), 4 : 2 Iwański (as. Raniszewski), 5 : 2 Radek (as. Niebrzydowski)

W rywalizacji zabrzańsko - chorzowskiej tego dnia górą było Zabrze. Można powiedzieć Zabrze na piątkę ! W meczu I Ligi Wojewódzkiej rozgrywanym równocześnie z naszym spotkaniem, Górnik Zabrze z Arkiem Sobańskim i Bartkiem Berudą rozgromił Ruch Chorzów aż 5 : 0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Soban. W drużynie z Chorzowa w podstawowej jedenastce wystąpił dobrze nam znany z występów w Zaborzu - Marcel Pleban.