S.P. NR 19 TRZECIA W WOJEWÓDZTWIE

W minioną sobotę 11. 06. 2016 roku po raz szósty odbyła się Śląska Liga Orlików – turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Zawody adresowane były do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mających siedzibę w gminach, na terenie których znajduje się boisko typu ORLIK 2012. Jak podkreślali znamienici goście zgromadzeni na Wielkim Finale, rozgrywki rozpoczęły się na 175 boiskach, zatem 4 najlepsze zespoły, które pojawiły się tego dnia w Bieruniu mogą już czuć się zwycięzcami. Droga jako trzeba było przebyć była długa i wyboista. Nam pozostaje cieszyć się, że znaleźliśmy się w tak doborowym towarzystwie. Zawody poprzedziło uroczyste otwarcie. Najpierw odśpiewano hymn narodowy, potem były przemówienia gości, a następnie przedstawienie wszystkich drużyn uczestniczących w imprezie. W naszej kategorii rywalizowały 4 drużyny : SP 42 Sosnowiec, SP 13 Żory, SP 36 Katowice i SP 19 Zabrze.

Los nie był dla nas zbyt łaskawy. Mecz półfinałowy przypadł nam z zespołem Żor, zdecydowanym faworytem turnieju. Mimo niezłej gry w pierwszej połowie i na początku drugiej części nie zdołaliśmy sprawić niespodzianki. Do pewnego momentu mecz był bardzo wyrównany. Przełomowym momentem była sytuacja, w której mieliśmy okazję do wyrównania na 3 : 3 i ją zmarnowaliśmy. Niedługo potem zespół z Żor podwyższył prowadzenie, a z naszych chłopaków kompletnie uszło powietrze. Ostatecznie przegrywamy 2 : 6 (gole : Iwański, Sobański). W drugim półfinale SP 42 z Sosnowca wyraźnie przegrywa ze SP 36 z Katowic. Tym sposobem o 3 miejsce gramy z tymi pierwszymi. W tym pojedynku pewnie pokonujemy kolegów z Sosnowca 10 : 3 (gole : Iwański x 4, Radek x 3, B.Beruda, Konstanty, Raniszewski) i zdobywamy upragniony brąz. Zaraz po naszym spotkaniu doszło do nie lada niespodzianki. Za taką trzeba uznać wygraną SP 36 z faworyzowaną drużyną z Żor. W zwycięskim zespole grał nasz były zawodnik i uczeń SP 19 Marcel Pleban - gratulujemy wygranej.

Na koniec miało miejsce uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród i medali. Trenerzy wybierali najlepszych zawodników w drużynach rywali. Tym sposobem wyłoniono wyróżniających się graczy w każdym zespole. W naszym przypadku nagroda przypadła w udziale Bartkowi Iwańskiemu.