Okiem trenerów

WIOSNA 2011

DRUŻYNA CHŁOPCÓW R.2003 LICZY 20 ZAWODNIKÓW. W SEZONIE PRZYGOTOWAWCZYM ZIMOWYM DRUŻYNA UCZESTNICZYŁA W WIELU PRESTIŻOWYCH TURNIEJACH HALOWYCH GDZIE ZAJMOWAŁA CZOŁOWE MIEJSCA.RÓWNIEŻ NALEŻY ZAZNACZYĆ ŻE ROZEGRALIŚMY SPORO SPOTKAŃ KONTROLNYCH. W RUNDZIE WIOSENNEJ LIGI MALUCHA POTWIERDZAJĄC DOBRĄ FORMĘ Z RUNDY POPRZEDNIEJ NIE PRZEGRALIŚMY ŻADNEGO SPOTKANIA W OGÓLNYM ROZRACHUNKU ZDOBYWAJĄC 110 pkt i 159 br. W TEN SPOSÓB ZAJĘLIŚMY PIERWSZE MIEJSCE W SWOJEJ GRUPIE DYSTANSUJĄC RYWALI O 34 pkt. NASZA DRUŻYNA POKAZAŁA TAKŻE CHARAKTER ZASTĘPUJĄC STARSZYCH KOLEGÓW R.2002 W OSTATNIEJ KOLEJCE LIGI MALUCHÓW WYGRYWAJĄC DWA SPOTKANIA A NASTĘPNIE DWA MINIMALNIE PRZEGRYWAJĄC.ROZEGRANY ZOSTAŁ TURNIEJ FINAŁOWY LIGI MALUCHA W SIEMIANOWICACH ŚL GDZIE GRAŁY DRUŻYNY ZAJMUJĄCE CZOŁOWE MIEJSCA W SWOICH GRUPACH. PODOPIECZNI R.2003 MKS ZABORZE ZAJĘLI RÓWNIEŻWYSOKIE II MIEJSCE W TYM FINALE. NASI CHŁOPCY WZIĘLI TAKŻE UDZIAŁ W "MISTRZOSTWACH POLSKI ŻAKÓW" ORGANIZOWANYCH W GŁUCHOŁAZACH GDZIE UCZESTNICZYŁY DRUŻYNY Z CAŁEJ POLSKI.

NA POCHWAŁĘ ZASŁUGUJĄ  ZIÓŁEK PIOTR, IWAŃSKI BARTŁOMIEJ, SOBAŃSKI ARKADIUSZ WIELE WNOSZĄ DO DRUŻYNY ORAZ CAŁY ZESPÓŁ ZA ZAANGAŻOWANIE W TRENINGACH JAK I SPOTKANIACH LIGOWYCH CZY TEŻ TURNIEJOWYCH. NA WYRÓŻNIENIE DODATKOWE ZASŁUGUJĄ : JEŻEWSKI IRENEUSZ, PLEBAN MARCEL, GOŁDA MATEUSZ

trener Dariusz Orłowski

PODSUMOWANIE SEZONU 2011/12 r.2003


Drużyna brała udział w rozgrywkach sezonu jesień/wiosna uczestnicząc jednocześnie w dwóch ligach.
Wtorki rywalizując ze starszym rocznikiem 2002, natomiast w soboty rozgrywając mecze systemem turniejowym ze swoimi rówieśnikami.
W wykonaniu zawodników można uznać ten okres za udany, w końcowym rozrachunku zespół uplasował się na V miejscu rozgrywek Podokręgu Zabrze r.2002 i bezapelacyjnie zwyciężył ligę r.2003.

Pomimo napiętego kalendarza zespół brał udział w 12 turniejach.

6 - krotnie triumfując :

Lubliniec, Czeladż, Ruda Śląska (Halemba), Ruda Ślaska (Bykowina), Bieruń, Głuchołazy.

Dwukrotnie będąc o krok od złota :

Sosnowiec, Zaborze Cup.

Ponadto zajmowaliśmy 4 miejsce w Chorzowie, 5 w Tychach oraz Katowicach i 7 w Zabierzowie.

Przy tym należy wymienić wyróżniających się zawodników, czyniących systematycznie postępy :
Radek Mateusz , Strzelecki Mateusz , Iwański Bartłomiej ,Jeżewski Ireneusz, Sobański Arkadiusz,
Pleban Marcel, Bubik Jakub, Krakowiak Maciej.

Pozostali zawodnicy nie zostali wyróżnieni z powodu niskiej frekwencji na zajęciach spowodowanej ( angielski, kółko taneczne, itp.........)
Na osiągane wyniki drużyny złożyło się wiele czynników. Między innymi podziękowania należy słać w kierunku rodziców, kierownika drużyny, redaktora sportowego, który sprawnie operuje naszą stroną internetową.
W nowym nadchodzącym sezonie rozgrywkowym stawiamy sobie za cel, aby wszyscy zawodnicy drużyny grali jak na najwyższym poziomie i nadal poprawiali umiejętności oraz zdobywali wiedzę piłkarską.
 

Dariusz Orłowski

Podsumowanie sezonu rozgrywkowego Jesień 2012
 

W rundzie jesiennej sezonu 2012/13 rywalizowaliśmy na dwóch frontach.

W rozgrywkach Podokręgu Zabrze zadomowiliśmy się na fotelu lidera na kilka kolejek przed końcem. Zadecydował o tym wygrany, wyjazdowy, bezpośredni pojedynek z Piastem Gliwice. Obie drużyny od początku nadawały ton rozgrywkom. Pozostałe ekipy znacznie odstawały poziomem.

Analogicznie przyszło nam również zmagać się w Siemianowickiej Lidze Maluchów, w której nie mieliśmy sobie równych. Owszem, zdarzyła nam się jedna wpadka, ale należy ją potraktować jako wypadek przy pracy.

W pozostałych przypadkach okazaliśmy się bezlitośni dla swoich rywali. Spośród rywalizujących zespołów jedynie Józefka Chorzów dysponowała argumentami sportowymi i była w stanie nawiązać w miarę równorzędną walkę.

Wyróżniającymi się zawodnikami naszego zespołu byli :

Bartłomiej Iwański – lider ogólnej klasyfikacji strzelców w Lidze Maluchów.

Najlepszy snajper w drużynie – 32 trafienia.

Tym bardziej powyższe statystyki zasługują na uwagę, ponieważ Bartek występuje na pozycji środkowego pomocnika i często zaangażowany jest w odbiór piłki. Cechy charakterystyczne, to bardzo dobra szybkość startowa, przebojowość, atomowe uderzenie. Optymalna pozycja dla zawodnika, to napastnik, obecnie występuje w środkowej strefie boiska wykazując się olbrzymim zaangażowaniem i walecznością.

Marcel Pleban – chłopak o dużych umiejętnościach czysto piłkarskich.

Marcel z powodzeniem może grać na niemal każdej pozycji poza bramkarzem, co czyni go wszechstronnym graczem. Jednak największe wrażenie robi jego gra w środku defensywy. Dobre wyszkolenie techniczne i koordynacja pozwalają Marcelowi wyprowadzać piłkę z niebywałą swobodą. Siła i atletyczna budowa z kolei przydają się w pojedynkach jeden na jeden.

Chłopak dysponuje także bardzo dobrym uderzeniem z dystansu.

Dzięki temu, pomimo ustawienia w defensywie jest drugim zawodnikiem pod względem skuteczności w drużynie – 20 bramek.

Patryk Żuchowski – Wybór trzeciego zawodnika nie był rzeczą łatwą. Zawsze jednak ogromne wrażenie na trenerach robią :

pracowitość, dyscyplina, sumienność i obowiązkowość.

Właśnie powyższe cechy uczyniły z Patryka solidnego bramkarza.

Progres umiejętności bramkarskich jest w jego przypadku bardzo widoczny. Nam w pamięci na długo utkwi interwencja z meczu z Piastem w Gliwicach gdy Patryk przy stanie 3–2 dla MKS-u popisał się fantastyczną paradą zapewniającą nam 3 punkty.

Nie sposób nie napisać nic o pozostałych zawodnikach :


MIŚ MARTA - 19 bramek - napastnik, dobra technika, dobra gibkość.
RADEK MATEUSZ -17 bramek - zawodnik prawonożny grający na równi lewą.
KRAKOWIAK MACIEJ 12 bramek - napastnik dobra koordynacja, dobry drybling
GOŁDA MATEUSZ - dobry odbiór piłki, zawodnik prawonożny grający na równi lewą
BUBIK JAKUB - solidność i nieustępliwość w obronie.
STRZELECKI MATEUSZ - dobra dyspozycja w bramce pomimo dolegliwości zdrowotnych.
JEŻEWSKI IRENEUSZ - zawodnik wszechstronny, dobra technika użytkowa.
SOBAŃSKI ARKADIUSZ - dobry zawodnik, dobra technika, dobra orientacja przestrzenna.
RESSEL DOMINIK - zawodnik szybki, technika jeszcze kuleje - wszystko spowodowane licznymi nieobecnościami na zajęciach. Pomimo tego dobra gra w napadzie, ma duże serce i charakter do gry.
KONSTANTY DAWID - nowy zawodnik rokujący na przyszłość.

RANISZEWSKI PATRYK - nowy zawodnik rokujący na przyszłość.

Trener Dariusz Orłowski

PODSUMOWANIE SEZONU HALOWEGO - ZIMA 2012/13

Zespół MKS Zaborze ze zmiennym szczęściem wystąpił tej zimy w siedmiu halowych turniejach. Jeden raz stanęliśmy na najwyższym stopniu podium, dwukrotnie musieliśmy się zadowolić miejscem drugim, trzecim i szóstym.

Prawdziwym objawieniem turniejowych zmagań okazali się bramkarze.

Na początku wyróżniano Patryka Żuchowskiego, z kolei końcówka należała do Mateusza Strzeleckiego, który trzykrotnie zasłużył na miano najlepszego golkipera (raz w turnieju rocznika 2002). Swoje chwile przeżyli również :

Marta Miś (najlepszy zawodnik imprezy organizowanej przez MultiSport Zabrze), Dominik Ressel król strzelców w tych samych zawodach.

Podsumowując wszystkie turnieje, najskuteczniejszymi zawodnikami okazali się Bartłomiej Iwański - 24 gole oraz Marcel Pleban - 17 bramek. Warto zwrócić uwagę na fakt, że aż pięciokrotnie w tego typu imprezach miała okazję zaprezentować się nasza druga drużyna co pozwoliło ogrywać się większej liczbie zawodników. Temu samemu miały również służyć sparingi, których na hali „Pogoń” rozegraliśmy sześć, z lokalnymi rywalami.

Niekwestionowanym królem sparingów stał się z kolei Maciej Krakowiak – 29 trafień !

Ponadto w zastępstwie zaliczyliśmy występ w Halowej Lidze Podokręgu Zabrze rocznika 2001 pokazując się z bardzo dobrej strony notując aż trzy wygrane, zaledwie dwukrotnie uznając wyższość rywali. Owa wyższość głównie była dostrzegalna, biorąc pod uwagę warunki fizyczne przeciwnika.

Z pewnością na długo w naszej pamięci pozostaną także ferie zimowe.

Wtedy uczestniczyliśmy w obozie sportowym w Zawoi, gdzie mieliśmy zagwarantowane wręcz fenomenalne warunki do treningu i nie tylko.

PODSUMOWANIE SEZONU 2012/13 rocznika 2003


Drużyna brała udział w rozgrywkach ligowych sezonu jesień/wiosna rozgrywając mecze w Lidze Podokręgu oraz w Lidze Malucha. Ponadto zespół brał udział w 14 -tu turniejach niejednokrotnie triumfując oraz w Halowej Lidze Podokręgu zastępując godnie w jednej kolejce chłopców z rocznika 2001. Rozegraliśmy również szereg sparingów co zaowocowało w końcowej fazie rozgrywek. Uplasowaliśmy się na II pozycji w Podokręgu oraz II pozycji w finale Ligi Malucha. W wykonaniu zawodników można uznać ten okres za bardzo pracowity a zarazem udany.Najlepszym naszym snajperem został Bartłomiej Iwański zdobył 38 br w LM i 40 br w Podokręgu. Przy tym zasługują na pochwałę inni zawodnicy, asystujący przy golach,czyniący systematyczne postępy,a także nowi, którzy dołączyli do zespołu :Kaduk Jakub, Konstanty Dawid. Jako trener pragnę podziękować za dobrą współpracę członkom sztabu szkoleniowego panom Iwańskiemu Radosławowi oraz Sobańskiemu Mirosławowi zaś zawodnikom za przysporzenie wielu sportowych emocji oraz radości z dobrej gry. W nowym nadchodzącym sezonie rozgrywkowym stawiamy sobie za cel, aby wszyscy zawodnicy drużyny grali jak na najwyższym poziomie i nadal poprawiali umiejętności oraz zdobywali wiedzę piłkarską. Życzę zawodnikom przyjemnych wakacji !!!

PODSUMOWANIE SEZONU 2013/14

Za nami bogaty w wydarzenia sezon 2013/14. Jeżeli ktoś przed sezonem wątpił w zasadność utworzenia klasy sportowej, teraz może zaobserwować jaki nastąpił progres u poszczególnych zawodników.

Podsumowanie rozpocznijmy od rozgrywek Podokręgu Zabrze w kategorii - Orliki".

13 zwycięstw, jeden remis, 40pkt i pierwsze miejsce w ligowej tabeli na zakończenie sezonu. Od pierwszej kolejki zespoły MKS Zaborze i Piasta Gliwice nadawały ton rozgrywkom. O ile bezpośrednia konfrontacja między tymi zespołami w rundzie jesiennej pozostawiała wątpliwości kto jest tym najlepszym, o tyle rywalizacja w ostatniej kolejce rundy wiosennej dała odpowiedź na to nurtujące pytanie. Zdecydowane zwycięstwo, perfekcyjnie rozegrane spotkanie okraszone pięknymi golami niech pozostanie wizytówką tego jakże udanego sezonu. Najlepszym strzelcem naszego zespołu został Bartłomiej Iwański z dorobkiem 29 bramek. Najwięcej czasu na boisku spędził Marcel Pleban, ostoja naszej defensywy - 37 minut przypadało na mecz. Ponadto uczestniczyliśmy w rekordowej liczbie turniejów. 19 razy jako MKS Zaborze, 3-krotnie reprezentując ZSS nr 19. Zaledwie trzy razy znaleźliśmy się w nich poza podium, ośmiokrotnie odnosząc końcowe zwycięstwo. Na uwagę zasługuje fakt, że wraz z początkiem roku drużyna została podzielona na dwa równe zespoły co umożliwiło regularne występy niemal wszystkim zawodnikom i zawodniczkom. Równie istotne pod względem szkoleniowym okazały się wojaże w starszym roczniku. Prawdziwym hitem stał się wyjazd do Głuchołaz gdzie w ciągu trzech dni rozegraliśmy 6 meczy w wymiarze 40 minut spotkanie, systemem 8 + 1 z uwzględnieniem spalonych. Niezwykle cenne doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłym sezonie. Natomiast klasa sportowa najpierw przystąpiła do rozgrywek o mistrzostwo szkół podstawowych w Zabrzu. W trwających od jesieni grach MKS Zaborze występujące pod szyldem ZSS 19 zajęło ostatecznie wysoką IV lokatę, przeważnie stawiając czoła dwa lata starszym rywalom...

Następnie chłopcy kontynuowali zmagania w roczniku 2002 o Puchar Tymbarku -

"Z podwórka na stadion". 2-dniową rywalizację zakończyli na II miejscu na poziomie Zabrza i Gliwic. Ostatnim szkolnym akcentem było zajęcie II pozycji w Olimpiadzie Młodzieży.

W końcówce sezonu w naszym zespole wystąpił młodszy kolega na co dzień trenujący w roczniku 2004, pokazał się z naprawdę bardzo dobrej strony. Naturalnie chodzi o Kubę Kosełę. Skoro jesteśmy przy pochwałach, czas na wyróżnienia. Najlepszymi zawodnikami sezonu 2013/14 wybrani zostali : Marcel Pleban, Arkadiusz Sobański, Bartłomiej Iwański i Maciej Krakowiak regularnie powoływani do kadry podokręgu.

Nikt nie ma jednak wątpliwości, że osiągane wyniki, to zasługa wszystkich zawodników i zawodniczek. Zatem dziękując im za włożony wkład i olbrzymie zaangażowanie z optymizmem spoglądamy w przyszłość. Miejmy nadzieję, że w podobnych nastrojach będziemy podsumowywali kolejny sezon - 2014/15.

TRENER SŁAWOMIR SOCHA

PODSUMOWANIE SEZONU 2014/2015

Sezon 2014/2015 za nami ! Jak co roku nie brakowało emocji, pięknych bramek kontrowersyjnych decyzji, tych co sprawili miłe niespodzianki i tych, którzy nieco spoczęli na laurach. W rundzie jesiennej rywalizowaliśmy w III Lidze Wojewódzkiej w Podokręgu Bytom - Zabrze będącej jednocześnie furtką umożliwiającą już wiosną grę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Plan został zrealizowany. Z dorobkiem 30pkt i kompletem zwycięstw przypieczętowaliśmy awans do I Ligi Śląskiej, dystansując na finiszu rozgrywek takie zespoły jak : Piast Gliwice, Trójkę T-Góry, Polonię Bytom, Ruch Radzionków, LKS Gierałtowice. W tym okresie największą furorę w zespole robił Kuba Koseła (zawodnik rocznika 2004) zdobywając 9 bramek i notując 3 asysty. Prawdziwą ostoją defensywy był Marcel Pleban, który do tego mocno udzielał się w ofensywie. W punktacji kanadyjskiej zdobył najwięcej, bo 13pkt. (7goli, 6 asyst). Tuż za wymienioną wcześniej dwójką plasował się Bartek Iwański 11pkt. (7 goli, 3 asysty). Podobnym wynikiem mogli się pochwalić Arek Sobański 10pkt (2 gole, 8 asyst) oraz Mateusz Radek 10pkt. (6 goli, 4 asysty). Świadomi faktu, że prawdziwe batalie czekają nas na wiosnę w okresie przygotowawczym postanowiliśmy rozegrać aż 10 gier kontrolnych. Rywale dobierani byli w taki sposób, aby zespół został optymalnie przygotowany do rozgrywek. Szybko okazało się, że zawodnicy, którzy dawali radę albo nawet błyszczeli na III-ligowych boiskach niekoniecznie będą gwarantem odpowiedniego poziomu wśród najlepszych na śląsku. Kilka korekt w składzie i zaczęło się.Nie było już taryfy ulgowej. Musieliśmy oswoić się ze świadomością, że nie jesteśmy faworytami w większości konfrontacji. Zespół osiągnął w tych rozgrywkach dobry wynik plasując się na 4 miejscu w tabeli, gromadząc 10pkt w 10 spotkaniach.Rywale byli już z najwyższej półki, w tym Raków Częstochowa jedna z najlepszych drużyn rocznika 2003 w Polsce. Cieszy fakt, że choć przytrafiały nam się porażki, to poza jednym wyjątkiem wstydu nam nie przyniosły. Drużyna walczyła do końca i niejednokrotnie wynik ważył się do ostatnich minut meczu. Co ważne udało nam się udokumentować wyższość nad zespołami Podbeskidzia B-Biała i Iskry Pszczyna co według pierwotnego regulaminu dałoby nam utrzymanie w "elicie". Ostatecznie wskutek reorganizacji wszystkie drużyny zachowały status I-ligowców. Końcowa kolejność : Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, MOSIR Jastrzębie, MKS Zaborze, Podbeskidzie B-Biała, Iskra Pszczyna. Wiodącymi postaciami w naszej ekipie w rundzie wiosennej byli : Bartek Iwański 7pkt w klasyfikacji kanadyjskiej (6 goli, 1 asysta), Arek Sobański 4pkt (1 gol, 3 asysty), Marcel Pleban 4pkt (2 gole, 2 asysty). Na pewno swoją przysłowiową cegiełkę dołożyli : Maciek Krakowiak 3pkt (3 gole), Mateusz Radek 3pkt (1 gol, 2 asysty) i Bartek Beruda 3pkt (2 gole, 1 asysta). Ten ostatni wraz z Dawidem Konstantym był objawieniem rundy wiosennej. Obaj poczynili bardzo duże postępy ugruntowując sobie miejsce w składzie. Skoro jesteśmy przy podstawowych graczach, nie sposób nie wspomnieć o Irku Jeżewskim i Patryku Raniszewskim, którzy może nie mieli olśniewających statystyk, ale odgrywali ważną rolę w zespole. Poza ligowymi zmaganiami nasze pupileuczestniczyły w10 turniejach organizowanych dla rocznika 2003 za każdym razem zajmując miejsce na pudle, a trzykrotnie w nich zwyciężając.Ponadto drużyna MKS Zaborze występując pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 19 zajęło I miejsce w Olimpiadzie Młodzieży Szkół Podstawowych, II miejsce w Mistrzostwach Szkół Podstawowych na poziomie Zabrza, a także II miejsce w fazie eliminacyjnej turnieju o Puchar Tymbarku. W rozgrywkach sezonu 2014/2015 udział wzięli : Patryk Żuchowski, Mateusz Strzelecki, Mateusz Gołda, Mateusz Krawiec, Marcel Pleban, Dawid Konstanty, Jakub Bubik, Ireneusz Jeżewski, Bartosz Beruda, Jakub Kaduk, Arkadiusz Sobański, Bartłomiej Iwański, Mateusz Radek, Maciej Krakowiak, Patryk Raniszewski, Arkadiusz Beruda, Mateusz Skowron, Jakub Maślanka, Daniel Skoniecki, Marta Miś, Jakub Koseła, Daniel Franosz, Damian Szczepanik, Alan Gawlak oraz Maciek Bonk, Jakub Skudlik, Mateusz Konieczny, Piotrek Walter, Dominik Lewczyk, Dawid Borowskiturniejowo i sparingowo. Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrego występu w lidze, w tym trudnym, wyczerpującym sezonie i liczymy na jeszcze więcej w nadchodzących rozgrywkach. Miłego wypoczynku, udanych wakacji życzy trener wraz ze sztabem szkoleniowym i uśmiechniętych oczekuje Was na obozie w Rewalu.

STATYSTYKI ZA CAŁY SEZON 2014/2015

Najlepsi asystenci :

ARKADIUSZ SOBAŃSKI 11 ASYST

MARCEL PLEBAN 8 ASYST

MATEUSZ RADEK 6 ASYST

BARTŁOMIEJ IWAŃSKI 5 ASYST

BARTOSZ BERUDA 3 ASYSTY

JAKUB KOSEŁA 3 ASYSTY

najlepsi strzelcy :

BARTŁOMIEJ IWAŃSKI 13 TRAFIEŃ

JAKUB KOSEŁA 9 TRAFIEŃ

MARCEL PLEBAN 9 TRAFIEŃ

MACIEJ KRAKOWIAK 8 TRAFIEŃ

MATEUSZ RADEK 7 TRAFIEŃ

ARKADIUSZ SOBAŃSKI 3 TRAFIENIA

punktacja kanadyjska

BARTŁOMIEJ IWAŃSKI 18 PKT

MARCEL PLEBAN 17PKT

ARKADIUSZ SOBAŃSKI 14PKT

MATEUSZ RADEK 13PKT

JAKUB KOSEŁA 12PKT

MACIEJ KRAKOWIAK 8PKT

czas na boisku

MARCEL PLEBAN 1102 MINUT

BARTŁOMIEJ IWAŃSKI 1055 MINUT

ARKADIUSZ SOBAŃSKI 1010 MINUT

IRENEUSZ JEŻEWSKI 945 MINUT

BARTOSZ BERUDA 820 MINUT

MATEUSZ STRZELECKI 755 MINUT

                                                               JESIEŃ 2015 - PODSUMOWANIE

Za nami runda jesienna sezonu 2015/2016. Tym razem do rywalizacji przystąpiły dwa nasze zespoły. Niewątpliwie jest duży postęp w stosunku do lat ubiegłych. Wreszcie wszyscy zawodnicy mieli możliwość zaprezentowania się na boisku w dłuższym wymiarze czasowym niż dotychczas. Oprócz I Ligi Wojewódzkiej wystąpiliśmy w Lidze Podokręgu - Zabrze.

Mnóstwo nerwowych, a nawet szalonych momentów, ale jednak częściowo spychających prawdziwy futbol na margines — takie były pierwszoligowe rozgrywki w kategorii młodzik.

Głównie za sprawą kilku trenerów rywali, którzy swoją postawą dalece odbiegli od tego co można nazwać duchem fair play. Wskutek różnych "zbiegów okoliczności", "kolejek cudów" nasz zespół musiał opuścić szeregi pierwszoligowców, mimo iż zgromadził w 14 meczach 18 pkt, odnosząc przy tym aż 6 zwycięstw. W tabeli zajęliśmy 7 przedostatnie miejsce ustępując o 1 pkt drużynom : MKS Żory i GKS Katowice.

Wbrew niekorzystnym rozstrzygnięciom drużyna pokazała się naprawdę z dobrej strony. Piłkarsko wyglądało to lepiej niż w ubiegłym sezonie, choć musieliśmy się zmagać z licznymi ubytkami kadrowymi, które dotykały nas w najmniej oczekiwanych momentach. Na pewno na długo w pamięci pozostaną wygrane mecze u siebie z GKS-em, Jastrzębiem i Rakowem; dobre choć przegrane pojedynki z Zagłębiem czy Żorami.

Filarami drużyny po raz kolejny okazali się Arek Sobański, Bartek Iwański oraz Maciek Krakowiak. Bardzo dobrą rundę zaliczył nasz golkiper Patryk Żuchowski, olbrzymi postęp poczynił Dawid Konstanty. Na pochwałę zasłużyli wszyscy zawodnicy, którzy czy w upale czy w chorobie zostawiali na boisku serce i przez 14 kolejek ligowych zmagali się z przeciwnościami losu, nie tylko z drużynami rywala, ale jak się okazało również z niektórymi ich trenerami, którzy swój autorytet narazili na szwank poprzez mało profesjonalne podejście do zawodu.

Podopieczni trenera Sławomira Sochy w rozgrywkach byli bezkompromisowi. Żadne ze spotkań z ich udziałem nie skończyło się podziałem punktów. Najlepszymi strzelcami zespołu zostali : Maciek Krakowiak 8 goli, Arek Sobański 6 trafień, Bartek Iwański 5 bramek. Najwięcej asyst zanotowali : Bartek Iwański - 8, Arek Sobański - 5, Mateusz Radek - 2. W punktacji kanadyjskiej najwyżej uplasowali się Bartek Iwański - 13pkt, Arek Sobański - 12pkt, Maciek Krakowiak - 8pkt.

Zawodnicy z poza pierwszego składu mieli z kolei okazję przekonania do siebie szkoleniowca występami w ramach Ligi Podokręgu. Wraz z młodszymi kolegami z rocznika 2004 przystąpili do rywalizacji o III Ligę Wojewódzką. Z poziomem bywało różnie, ale i to wystarczyło, aby włączyć się do walki o zwycięstwo w grupie. Oba spotkania z MSPN-em Górnik Zabrze i wyjazdowa konfrontacja ze Spartą Zabrze były wizytówką tych rozgrywek. Mecze te stały na naprawdę przyzwoitym poziomie i mogły cieszyć oko najbardziej wybrednego kibica. Zespół nasz ostatecznie zajął drugie miejsce w lidze z dorobkiem 18 pkt w 8 spotkaniach ani razu nie zaznając goryczy porażki. Decydujące w skutkach okazały się remisowe pojedynki ze Spartą Zabrze, triumfatorem rozgrywek. W pierwszym wyjazdowym meczu straciliśmy gola w ostatniej minucie spotkania. Natomiast w rewanżu nie potrafiliśmy utrzymać przewagi i popełniając katastrofalne błędy w destrukcji daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwo, które absolutnie było w naszym zasięgu. Kilku zawodników pokazało się w tej rundzie z dobrej strony. Wśród nich był Daniel Skoniecki występujący w linii ataku. Popularny Skoniol dobrze wywiązywał się zarówno z roli egzekutora jak i asystenta. W destrukcji dosyć stabilną formę prezentował Kuba Maślanka, dobry w odbiorze i wyprowadzaniu piłki. Najlepszym strzelcem w drużynie został Mateusz Skowron - 8 bramek. 7 goli na koncie zanotował Mateusz Radek, a 6 trafień Daniel Skoniecki. Najwięcej asyst uzbierał Arek Beruda, bo aż 8. Daniel Skoniecki miał ich 7, a Mateusz Radek - 5. W punktacji kanadyjskiej najlepiej wypadają : Daniel Skoniecki - 13 pkt, Mateusz Radek - 12 pkt i Arek Beruda - 11 pkt.

Tuż po zakończeniu ligi postanowiliśmy zorganizować 6 - drużynowy turniej, w którym oba nasze zespoły wypadły dobrze zajmując kolejno pierwsze i trzecie miejsce. Okazje debiutu miał nasz nowy bramkarz Marcin Zawadzki. Były gracz Sparty Zabrze pokazał, że drzemią w nim duże możliwości. Znajdujący się pod stałą obserwacją chłopcy z rocznika 2004 również zaprezentowali się dobrze. Wiosną przyjdzie nam rywalizować w II Lidze Wojewódzkiej gdzie o punkty będzie równie trudno, a więc wzmocnienia na pewno są wskazane. Na tym szczeblu rozgrywkowym czekają nas potyczki z takimi zespołami jak : Ruch Chorzów, Ruch Radzionków, AS Lubliniec, Skra Częstochowa, Józefka Chorzów, Piast Gliwice, UKS Raków Częstochowa. Jeżeli do rozgrywek przystąpimy tak jak kończyliśmy rundę jesienną, to o poziom sportowy nie musimy się martwić.

WIOSNA 2016

Szalona jesień, dziwne zbiegi okoliczności sprawiły, że opuściliśmy szeregi I ligi mimo całkiem dobrej gry i przyzwoitego dorobku punktowego. Na szczęście na drugim froncie również było o co walczyć i w żaden sposób nas to nie uwsteczniło. Zajęliśmy III miejsce w rozgrywkach plasując się w tabeli za takimi zespołami jak : Skra Częstochowa i Ruch Chorzów. Nie oznacza to, że poza wymienionymi brakowało wartościowych rywali. Zarówno Ruch Radzionków jak i Piast Gliwice sprawiły nam mnóstwo problemów. Wystarczy spojrzeć na bilans bezpośrednich spotkań z tymi ekipami. Przyzwoite miejsce zawdzięczamy głównie dzięki pewnym zwycięstwom nad nieco słabszymi rywalami, Promotorem, Józefką i Lublińcem z którymi inni akurat potracili punkty. Najlepszy występ zanotowaliśmy mimo wszystko z Józefką w Chorzowie. Drużyna ta choć spadła z ligi nie miała w zwyczaju wysoko przegrywać, a nam udało się całkowicie ją zdominować. Wygrana 5 : 1 musiała robić wrażenie. Jedynie Skra dokonała podobnego wyczynu. Drugi występ zasługujący na wyróżnienie, to właśnie pojedynek z Częstochowianami. Zremisowany po desperackich atakach naszego zespołu w drugiej odsłonie. Im dłużej trwały rozgrywki zespół gasł. W końcówce sezonu każdy punkt bądź punkty, nawet z potencjalnie słabszymi,praktycznie wyszarpywaliśmy rywalom z gardła. Wyjątek stanowił zespół z Lublińca, który poza jednym przypadkiem był dostarczycielem punktów. Sezon był ciężki, więc nie byliśmy aktywni turniejowo. Graliśmy przecież drugą drużyną w IV lidze okręgowej gdzie rywale też bywali wymagający. Tamte rozgrywki zakończyliśmy w samym środeczku, zajmując IV lokatę. Statystyki indywidualne, które zamieszczę poniżej będą dotyczyły tylko II ligi wojewódzkiej gdyż drugi zespół często był wspierany graczami podstawowego składu i w znacznym stopniu liczby i kolejności powielają się.

Najlepsi strzelcy wrozgrywkach ligowych :

1/ Bartłomiej Iwański 19 bramek,

2/ Arkadiusz Sobański 7 bramek,

3/ Bartosz Beruda 6 bramek,

4/ Mateusz Radek 4 bramki

5/ Ireneusz Jeżewski, Dawid Konstanty, Patryk Raniszewski po 3 bramki

Najlepsi asystenci :

1/ Mateusz Radek, Arkadiusz Sobański 7 asyst

3/ Bartłomiej Iwański 5 asyst

4/ Patryk Raniszewski, Maciej Krakowiak 4 asysty

6/ Bartosz Beruda 3 asysty

Punktacja kanadyjska :

1/ Bartłomiej Iwański 24pkt

2/ Arkadiusz Sobański 14pkt

3/ Mateusz Radek 11pkt

4/ Bartosz Beruda 9pkt

5/ Patryk Raniszewski 7pkt

6/ Ireneusz Jeżewski 5pkt

Najwięcej czasu na boisku :

1/ Dawid Konstanty

2/ Bartosz Beruda

3/ Patryk Żuchowski

4/ Bartłomiej Iwański

5/ Ireneusz Jeżewski

6/ Arkadiusz Sobański

Pisząc o wiosennych poczynaniach naszych chłopców nie sposób zapomnieć o świetnym wyniku jaki uzyskała nasza klasa sportowa ze SP nr 19. Trzecie miejsce w całym województwie jest fantastycznym wynikiem. Rozgrywki były długie, mecze z niektórymi rywalami w poszczególnych fazach mistrzostw powtarzały się, więc nie ma mowy o przypadku. Dopiero w ścisłym finale musieliśmy uznać wyższość przeciwników. Jednak znaleźliśmy się na podium zostawiając w tyle inne szkoły sportowe cieszące się większą renomą jeśli chodzi o piłkę nożną.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości