WEEKENDOWE GRANIE

W meczu IV Ligi Podokręgu nasze rezerwy po ciekawym spotkaniu przegrały z zespołem MSPN-u Górnika Zabrze 3 : 4. Nasi gracze fatalnie weszli w mecz tracąc w kilka minut trzy bramki. Kto wie jak potoczyłyby się losy spotkania gdyby nie ten feralny początek ? O ile w pierwszej połowie trudno było o optymizm o tyle w drugiej odsłonie trener miał powody do zadowolenia. Wówczas drużyna zyskała optyczną przewagę i zaczęła odrabiać straty. Zabrakło kilku minut do tego, aby pokusić się o niespodziankę.

Bramki : Bubik, Strojkowski, Nowaczyk

Świetny występ zanotowali z kolei nasi chłopcy w XII kolejce II ligi wojewódzkiej pokonując przed własną, licznie zgromadzoną widownią Gieksę z Katowic. Po pierwszej konfrontacji obu zespołów nic nie wskazywało, że uda nam się w tak przekonywujący sposób ograć rywala. Wszyscy zawodnicy zagrali wzorowo, a w dodatku tworzyli na boisku kolektyw - drużynę co się zowie. Goście zupełnie nie radzili sobie na naturalnej nawierzchni, a szybko stracone dwa gole całkowicie podcięły im skrzydła. Doskonałe zawody rozegrał Kosa, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców (jedna z bramek - stadiony świata), nie gorzej wyglądali : wszędobylscy Kostek i Vanisz. Prawdziwą skałą, zaporą nie do przejścia dla swoich przeciwników byli liderzy zespołu : Bale, Soban i Iwan. Zresztą po takim spotkaniu jasne postacie można wymieniać i wymieniać. Nawet zmiennicy wnosili sporo ożywienia do gry. Warto zwrócić uwagę na fakt, że trener Zaborza przemeblował skład w stosunku do początku ligi nie do poznania. W wyjściowej jedenastce wybiegli : Mati Skowron i Dawid Borowski. Na lewym skrzydle wylądował dotychczas nominalny stoper, Kostek, natomiast do linii pomocy cofnięty został Iwan. W charakterze stopera wystąpił Krako, a w ataku kąsali obrońców rywali Vanisz z Kosą. Kąsali dosłownie i w przenośni. Po takim meczu trudno nie być optymistą. Z uwagi na reorganizację rozgrywek zapewniliśmy sobie utrzymanie, a możemy powalczyć o jeszcze więcej. Przed inauguracją nikt nie spodziewał się takiego rezultatu drużyny. Brawo chłopaki !!!