VANISZ SHOW !

Udanie zainaugurowaliśmy rundę wiosenną sezonu 2017/2018 pewnie pokonując w meczu wyjazdowym beniaminka SMS Ruda Śląska 2 : 0. Mecz stał na przyzwoitym poziomie i choć było widać jeszcze sporo mankamentów przy wyprowadzeniu piłki, to spotkanie mogło się podobać. Tym bardziej, że zespół musiał sobie radzić bez wypożyczonych do Górnika Bartka Berudy i Arka Sobańskiego. Jak to duże osłabienie dla drużyny, nie trzeba nikomu mówić. Prawdziwym objawieniem tego meczu okazał się wszędobylski Vanisz. Pracował za dwóch i strzelał za dwóch; było go pełno zarówno w ataku jak i obronie. Mecz przebiegał pod dyktando Zaborza. Poza pierwszymi 10 minutami drugiej odsłony nasz zespół bezdyskusyjnie kontrolował boiskowe wydarzenia. Na listę strzelców dwukrotnie wpisywał się wspomniany Vanisz, raz wykorzystując dokładne podanie Krzycha, a następnie dośrodkowanie Krako. Gospodarze w odróżnieniu do meczów sparingowych, które rozgrywali z nami kilkakrotnie mogli wczoraj pochwalić się solidną defensywą. Zawsze jednak jest coś za coś. Dosyć mocno ucierpiała na tym siła rażenia. Stąd sytuacji pod naszą bramką było jak na lekarstwo. Zatem pewna wygrana Zaborza stała się faktem - trzy punkty i dobre wrażenie jadą na Wyciska 5a. W innym pojedynku tej kolejki nasi niedoszli rywale sprzed tygodnia zdemolowali Gwarek Zabrze na ich własnym obiekcie 5 : 1. Piastunki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i nie pozostawiły złudzeń drużynie z Biskupic. Mogła imponować różnorodność zdobywanych goli. Te padały po stałym fragmencie, po prostopadłych podaniach i akcjach oskrzydlających. Co nie jest rzeczą prostą na tamtym boisku. Wyniki pozostałych spotkań : Skra Częstochowa - Silesia Piekary Śląskie 3 : 0, Stadion Śląski Chorzów - UKS MOSIR Myszków 5 : 0. Warto też nadmienić, że w meczu I Ligi Wojewódzkiej w barwach Górnika w podstawowej jedenastce wystąpili nasi zawodnicy wypożyczeni do tego klubu : Arek Sobański i Bartosz Beruda. Obaj wyszli w podstawowym składzie przeciwko Odrze Wodzisław. Ten pierwszy zdobył nawet zwycięskiego gola. Mecz zakończył się wygraną Zabrzan 2 : 1.

UWAGA !

Ranne zajęcia w trakcie okresu rekolekcyjnego odbędą się we wtorek i środę o godz. 8. 00.

Z kolei na czwartek przewidziany jest sparing z drużyną Górnika Zabrze. Będzie to okazja sprawdzenia się na tle pierwszoligowca. Godzinę i miejsce podamy wkrótce.

Rezerwiści jak i ci mniej grający zawodnicy dostaną zaś swoje pięć minut w piątkowej konfrontacji z Trampkarzem Biskupice.